Schowaj Preloader

COVID-19 - informacje

COVID-19 - informacje

Drodzy Nasi Podopieczni i Ich Rodzice,

ogłoszona kilkanaście dni temu przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemia wirusa wywołującego COVID-19 stawia nas wszystkich w niezwykle trudnej sytuacji. Zmiany zaszły praktycznie w każdej sferze życia, w tym również w pracy Centrum „Developmental”. Wielu z naszych współpracowników jest też teraz na pierwszej linii walki z wirusem. W trosce o zdrowie nas wszystkich musieliśmy z żalem zawiesić wizyty „twarzą w twarz”. Na szczęście u większości osób, zwłaszcza dzieci i młodzieży infekcja przebiega łagodnie. Jest ona jednak bardzo niebezpieczna dla osób starszych. Wszelkie dolegliwe dla nas ograniczenia służą temu by spowolnić tempo rozprzestrzeniania się infekcji. Kilkanaście procent mających objawową infekcję wirusem COVID-19 wymaga wspomagania oddychania z użyciem specjalistycznego sprzętu. Przykład innych krajów wskazuje, iż spowolnienie tempa rozprzestrzeniania się infekcji może poprawić korzystne rokowanie dziesięciokrotnie.

Staramy się opracowywać wspólnie i doskonalić najlepsze metody pracy terapeutycznej z użyciem nowych mediów. Pracujemy też nad rozwiązaniami by przywrócić w bezpiecznej formie wizyty w naszym centrum. Zanim jednak to się uda pozostaje nam kontakt on-line.

Będziemy starali się też przekazywać Państwu ważne informacje o wszystkim tym co wiąże się ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży w kontekście pandemii.

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia
Zespół Centrum Terapii Wieku Rozwojowego „Developmental”.

Jeśli trafiłeś na tę stronę i nie jesteś rodzicem albo opiekunem, to być może sam poszukujesz pomocy. Zawsze możesz do nas napisać e-maila, odpiszemy.
Pomocą mogą służyć również telefony zaufania:

Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
"Niebieska Linia" (przemoc, przemoc w rodzinie, przemoc w relacjach)
800 120 002 – telefon zaufania (czynny przez całą dobę)
niebieskalinia@niebieskalinia.info – poradnia mailowa
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka