mgr Anna Olek

Jestem absolwentką jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia stosowana oraz studiów podyplomowych Kryzysy psychologiczne i Interwencja kryzysowa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przygotowujące do pracy w zawodzie nauczyciela.

Aktualnie jestem w trakcie 4-letniego całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, posiadającym rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Kształcę się także w kierunku uzyskania tytułu specjalisty psychologii klinicznej realizując 4 -letnie szkolenie specjalizacyjne organizowane przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

Zawodowo związana jestem z Poradnią Zdrowia Psychicznego, Poradnią Psychologiczną dla Dzieci i Młodzieży oraz Przedszkolem Montessori, gdzie zajmuję się psychoterapią i pomocą psychologiczną skierowaną do dzieci, młodzieży i ich rodzin. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w przedszkolu terapeutycznym dla dzieci z diagnozą całościowych zaburzeń rozwoju, w Fundacji Piętrus na rzecz wspierania rozwoju osób z niepełnosprawnością oraz w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Babińskiego.

Pracuję zgodnie z zasadami Kodeksu Etyki Psychologa. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u superwizora rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę oraz podnoszę kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach, a także realizując staże kliniczne m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim, Szpitalu Klinicznym im. dr. J. Babińskiego oraz Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.