Pomoc zdalna

Psycholog dziecięcy, młodzieżowy, online, porady   - Psychiatra, psychoterapeuta

Szanowni Państwo, choć po pandemii wróciliśmy do pracy twarzą w twarz, to nadal realizujemy opiekę z użyciem systemów teleinformatycznych. W naszym centrum psychoterapeuta, psychiatra, psycholog dziecięcy i młodzieżowy będzie wciąż dostępny w trybie online, aby udzielić porad wszystkim tym, którzy z różnych względów nie mogą przyjechać do naszych gabinetów. Taki rodzaj opieki jest szczególnie wskazany w wypadku osób, które z powodu stanu zdrowia mogą mieć obawy, by wychodzić z domu, lub muszą dojeżdżać do naszego centrum komunikacją miejską. Może być ona przydatna również dla rodzin poddanych kwarantannie lub obawiających się o zdrowie innych z racji ryzyka sanitarno-epidemiologicznego. Bez względu na formę wizyty, zespół specjalistów Developmental jest dostępny dla Państwa, aby wesprzeć w trudnych chwilach i pomóc w rozwiązaniu problemów.

Oferujemy konsultacje i porady psychologa dziecięcego i młodzieżowego oraz psychiatry prowadzone przez internet. Jest to formuła, która okazała się na tyle skuteczna, że w pełnym zaufaniu proponujemy ją zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom. Wizyty odbywają się z poszanowaniem intymności i bezpieczeństwa transmisji.

Wybrany przez Państwa psychiatra, psychoterapeuta, psycholog dziecięcy lub młodzieżowy udzieli porady online i obejmie fachową opieką każdego, kto tego potrzebuje. Pracujemy na każdym etapie rozwoju dziecka i w zróżnicowanych obszarach.

Oferowana przez nas konsultacja psychologiczna obejmuje pomoc w przypadku takich problemów jak np.:

  • Zaburzenia odżywiania,
  • Zaburzenia zachowania,
  • Zaburzenia integracji sensorycznej,
  • Zaburzenia rozwoju osobowości,
  • Zaburzenia somatyzacyjne,
  • Zaburzenia lękowo-depresyjne,
  • a także w wypadku uzależnień, nadpobudliwości psychoruchowej, agresji i wielu innych.

Psycholog dziecięcy - przebieg terapii

Wysoko wykwalifikowani i doświadczeni psycholodzy dziecięcy dysponują rozległą wiedzą na temat charakterystycznych zjawisk zachodzących w psychice najmłodszych. Prowadzi zajęcia terapeutyczne, w których biorą udział dzieci i młodzież w różnym wieku. W zależności od okoliczności oraz rodzaju stwierdzonego problemu w określonych przypadkach organizujemy spotkania online indywidualne bądź grupowe. Podczas terapii wykorzystujemy wszystkie możliwości, jakie stwarza nam kontakt z małym pacjentem przez Internet.

Psychoterapia kilkulatków i nastolatków zwykle wymaga pełnego zaangażowania rodziców. Psycholog dziecięcy przed rozpoczęciem działań terapeutycznych spotyka się najpierw, spotyka się właśnie z nimi, a następnie z dzieckiem. W trakcie pierwszych sesji online przeprowadzamy szczegółowy wywiad z młodym człowiekiem oraz jego opiekunami, a następnie na podstawie zgromadzonych informacji stawiamy odpowiednią diagnozę. Po ustaleniu przyczyny dolegliwości natury psychologicznej przystępujemy do wdrożenia konkretnych metod leczenia danego zaburzenia.

Co daje najmłodszym terapia prowadzona przez specjalistę? Przede wszystkim uczy tak młodego człowieka, jak ma sobie radzić z problemami różnej natury, np. rodzinnymi, szkolnymi, zdrowotnymi itp., a także z towarzyszącymi im negatywnymi emocjami, takimi jak złość, smutek, przygnębienie. W przypadku małych dzieci psycholog dziecięcy, udzielający porad m.in. online, najczęściej wykorzystuje uczenie ich poprzez działanie, które zwykle sprowadza się do udziału w różnych grach oraz zabawach, a także do przedstawiania uczuć za pomocą samodzielnie wykonanych rysunków.

Terapia psychologiczna nastolatków przebiega natomiast w nieco inny sposób. Młodzi ludzie zwykle są już na tyle świadomi towarzyszących im w określonych okolicznościach odczuć, że finalnie można z nimi przeprowadzić bardzo owocne rozmowy na rozmaite tematy. W tej sytuacji psychoterapia koncentruje się na zbudowaniu w umyśle młodego pacjenta pozytywnych wzorców myślenia oraz wypracowaniu zdrowych nawyków. Terapia pomaga mu także uwierzyć w siebie i we własne możliwości.

Wszystkie niezbędne informacje na temat obszarów pracy psychologów dziecięcych i psychiatrów z naszego centrum znajdą Państwo w zakładce „Oferta”.

O szczegóły spotkań online prosimy pytać telefonicznie lub mailowo.