Dr Anna Wasik

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie całościowego szkolenia organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Babińskiego w Krakowie, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Pracuje w Klinice Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, zajmując się diagnozą psychologiczną, psychoterapią indywidualną, grupową młodzieży oraz dorosłych. Samodzielny referent techniczny w Zakładzie Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii UJ CM. Doświadczenie terapeutyczne zdobywała podczas licznych staży, m.in. w Oddziale Zaburzeń Psychotycznych (C), Oddziale Dziennym Leczenia Psychoz Kliniki Psychiatrii SU w Krakowie, Ośrodku Terapii i Rehabilitacji Psychoz Medinorm, jak również w Szpitalu im. Babińskiego w Krakowie.


Swoją pracę poddaje regularnej superwizji indywidualnej i grupowej prowadzonej przez superwizorów posiadających certyfikaty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, jak również w grupach Balinta. W ramach doświadczenia własnego uczestniczy w indywidualnej psychoanalitycznej psychoterapii szkoleniowej. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe biorąc w konferencjach i szkoleniach z zakresu psychoterapii, neuropsychofarmakologii oraz diagnozy psychologicznej. Jej zainteresowania naukowe koncertują się wokół psychofarmakologii i psychoterapii zaburzeń psychotycznych i zaburzeń afektywnych, rozwoju kompetencji społeczno-poznawczych we wczesnym dzieciństwie, etologii.


W wolnych chwilach zajmuje się fotografią i rysunkiem.

W ofercie:


 • Konsultacje psychoterapeutyczne nastolatków, młodych dorosłych i dorosłych (2-3 spotkania),
 • Psychoterapia indywidualna w ujęciu psychoanalitycznym (1-2 razy w tygodniu po 50 minut):
  • zaburzeń emocji i zachowania
  • zaburzeń lękowych
  • zaburzeń psychotycznych z kręgu schizofrenii
  • zaburzeń osobowości, w tym zaburzeń osobowości spowodowanych/ współistniejących z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych (przy minimum 6-miesięcznym okresie abstynencji)
  • zaburzeń odżywiania
  • zaburzeń afektywnych jedno- i dwubiegunowych