Schowaj Preloader

Wracamy do pracy Twarzą w Twarz

Wracamy do pracy Twarzą w Twarz

Drodzy Nasi Podopieczni i Ich Rodzice,

Wracamy do pracy Twarzą w Twarz!!! Choć opieka lekarska, psychologiczna i psychoterapeutyczna on-line okazała się możliwa a nawet niektórzy z Was ją polubili to najwyższy czas by przynajmniej częściowo wrócić do pracy w naszym Centrum „Developmental”. Stęskniliśmy się za możliwością rozmowy bez pośrednictwa ekranów i głośników. Dla części z Was kontakt przez telefon czy Internet okazał się też mniej pomocny.

Przez ostatnie dwa miesiące udało się nam wszystkim odpędzić koronawirusa. Wiemy też lepiej jak go unikać i zabezpieczać się przed nim. Nadal jednak jest on groźny i wymaga od nas zachowania ostrożności i zasad bezpieczeństwa.

Codziennie rano wychodząc do pracy sprawdzamy czy nie mamy przypadkiem temperatury lub też czy gorączka nie pojawiła się u któregokolwiek z naszych bliskich. Jeśli tylko wystąpią u nas jakiekolwiek cechy infekcji natychmiast odwołujemy wszystkie spotkani w tym dniu lub odbywamy je on-line.

Jak się spotkamy będziemy wyglądać trochę inaczej. Na twarzach będziemy mieli maseczki a na głowach przyłbice (takie przeźroczyste – nie rycerskie).

Nasz zespół przeszedł przeszkolenie z używania zabezpieczeń przeciwko koronawirusowi. Zasady bezpieczeństwa stosujemy nie tylko w Centrum Developmental ale również w innych miejscach naszej pracy.

O noszenie maseczek w trakcie wizyty poprosimy też Was. Zanim do Nas przyjdziecie będziemy chcieli też wiedzieć jak się czujecie. Dzień przed pierwszą wizytą w Centrum dokładnie dopytamy was o stan zdrowia. W dniu wizyty zmierzymy Wam temperaturę.

W samym Centrum wprowadziliśmy też kilka zmian. Najważniejszą z nich jest likwidacja poczekalni. Będziecie proszeni o przychodzenie 5 minut przed umówioną wizytą. Będziemy Was wprowadzać wprost do gabinetów.

Wszystkie klamki, stołki przecieramy pomiędzy wizytami lub odkażamy. Sprawdziliśmy jak najlepiej siedzieć by uniknąć ryzyka, że na siebie kichniemy czy kaszlniemy.

By Was nie narażać, tam gdzie jest to możliwe pozostaniemy w kontakcie on-line.

Cały czas uważnie śledzimy doniesienia epidemiologiczne by jeśli okaże się to niezbędne znowu zawiesić spotkania w gabinetach.

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zespół Centrum Terapii Wieku Rozwojowego „Developmental”.

Jeśli trafiłeś na tę stronę i nie jesteś rodzicem albo opiekunem, to być może sam poszukujesz pomocy. Zawsze możesz do nas napisać e-maila, odpiszemy.
Pomocą mogą służyć również telefony zaufania:

Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
"Niebieska Linia" (przemoc, przemoc w rodzinie, przemoc w relacjach)
800 120 002 – telefon zaufania (czynny przez całą dobę)
niebieskalinia@niebieskalinia.info – poradnia mailowa
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka