Schowaj Preloader

Legalizacja Marihuany w Kanadzie

Konopie indyjskie

Legalizacja Marihuany w Kanadzie

Jak podają media z dniem 17 października użycie Marihuany zostało zalegalizowane w Kanadzie. Nie jest to jedynie dekryminalizacja posiadania produktów zawierających kanabinoidy jaka ma miejsce w wielu innych krajach - ale również możliwość legalnego opodatkowanego obrotu oraz uprawy konopi.

Nie oznacza to jednak, że marihuana uznana została w Kanadzie za w pełni bezpieczną, czy że pojawiły się nowe doniesienia medyczne zaprzeczające negatywnym skutkom zdrowotnym jej używania. Podobnie jak wypadku alkoholu etylowego uznano, że reglamentacja i kontrola jest skuteczniejsza w profilaktyce od kryminalizacji. Używanie Marihuany przez osoby poniżej 19 roku życia jest nadal w Kanadzie nielegalne.

Warto dodać, że w Polsce coraz rzadziej na czarnym rynku mamy do czynienia z prawdziwymi pochodnymi konopi. Najbardziej popularne w naszym kraju są kanabinoidy syntetyczne stwarzające poważne ryzyko dla życia i zdrowia nawet przy jednokrotnym użyciu. Często też kupowany nielegalnie roślinny susz nasączony jest syntetycznymi substancjami psychoaktywnymi. Szybkie tempo wprowadzania na rynek coraz to nowych dopalaczy powoduje, że nikt łącznie ze sprzedającym nie wie jakie mają one potencjalne działanie i efekty uboczne.

Jeśli trafiłeś na tę stronę i nie jesteś rodzicem albo opiekunem, to być może sam poszukujesz pomocy. Zawsze możesz do nas napisać e-maila, odpiszemy.
Pomocą mogą służyć również telefony zaufania:

Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie
"Niebieska Linia" (przemoc, przemoc w rodzinie, przemoc w relacjach)
800 120 002 – telefon zaufania (czynny przez całą dobę)
niebieskalinia@niebieskalinia.info – poradnia mailowa
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka